Alicja Matuszczak

- nauczyciel śpiewu / skrzypiec / instrumentów klawiszowych

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat, kiedy to przyjęto ją na skrzypce, do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu. Podczas wielu lat nauki brała udział w wielu konkursach skrzypcowych, warsztatach m. in. z Wanda Wiłkomirską. Po ukończeniu II stopnia Szkoły Muzycznej postanowiła rozpocząć studia na kierunku Edukacja muzyczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. To własnie podczas tych studiów zaczęła śpiewać. Niezliczona liczba koncertów solowych, ale nie tylko. Wraz z Chórem Kameralnym WPA-UAM wygrała kilka zagranicznych konkursów. 
Po skończeniu studiów licencjackich postanowiła spróbować swoich sił jako dyrygent, co poskutkowało ukończeniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Dyrygentura chóralna. Podczas tych dwóch lat śpiewała w Chórze Kameralnym AM pod dyrekcja prof. Marka Gandeckiego. 
Uwielbia muzykę klasyczną, co nie przeszkadza jej śpiewać 'rozrywki'. Szczególnie bliskie są jej utwory z lat 20 i 30, które niejednokrotnie wykonywała podczas koncertów.
Obecnie pracuje również jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej.

Daria Wojciechowska

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych / skrzypiec

Ukończyła szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie altówki. Przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 5 lat nauką gry na fortepianie. Od najmłodszych lat pasjonowała się głosem, była laureatką wielu konkursów, brała udział w różnych festiwalach, koncertach, eventach charytatywnych, projektach min. Tribute to Stevie Wonder, Kabaret Starszych Panów oraz projekt sis&bro duo z gitarzystą Robertem Wojciechowskim, z którym tworzyła autorskie utwory co przerodziło się w ogromny sukces - pierwszą debiutancką płytą. Muzyk sesyjny, multiinstrumentalistka, w codziennym życiu współpracuje z zawodowymi muzykami. Uwielbia takie gatunki muzyczne jak soul i jazz W muzyce ceni sobie najbardziej emocje ale równie ważny są dla niej najmniejsze detale i profesjonalizm. Aktualnie studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie mgr Anny Grzelak.

© keyschool 2016