Daria Wojciechowska

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Ukończyła szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie altówki. Przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 5 lat nauką gry na fortepianie. Od najmłodszych lat pasjonowała się głosem, była laureatką wielu konkursów, brała udział w różnych festiwalach, koncertach, eventach charytatywnych, projektach min. Tribute to Stevie Wonder, Kabaret Starszych Panów oraz projekt sis&bro duo z gitarzystą Robertem Wojciechowskim, z którym tworzyła autorskie utwory co przerodziło się w ogromny sukces - pierwszą debiutancką płytą. Muzyk sesyjny, multiinstrumentalistka, w codziennym życiu współpracuje z zawodowymi muzykami. Uwielbia takie gatunki muzyczne jak soul i jazz W muzyce ceni sobie najbardziej emocje ale równie ważny są dla niej najmniejsze detale i profesjonalizm. Aktualnie studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie mgr Anny Grzelak.


Barbara Grzybek

- nauczyciel instrumentów klawiszowych

Moja muzyczna przygoda rozpoczęła się w wieku 3 lat, kiedy na Święta Bożego Narodzenia dostałam od rodziców małe, plastikowe organki. Wówczas odkryto u mnie słuch absolutny, zasłyszane melodie od razu przeniosłam na klawiaturę.

Od 5 roku życia rozpoczęłam naukę gry na pianinie, by w wieku 7 lat zdać egzaminy wstępne do PSM I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, którą po 6 latach ukończyłam z wyróżnieniem. Podczas nauki w tej szkole brałam udział w wielu konkursach pianistycznych, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, co skutkowało zdobywaniem nagród, m.in I miejsce w 1. Ogólnopolskim Konkursie 10-latków w Opolu, czy II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Skarżysku Kamiennej. Brałam też udział w licznych warsztatach, m.in. u prof. Andrzeja Tatarskiego.

W wieku 13 lat rozpoczęłam naukę w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu mgr Marka Ciepierskiego. Współpraca ta zaowocowała kolejnymi sukcesami konkursowymi oraz warsztatami u wybitnych profesorów, m.in. u Andrzeja Jasińskiego, Wojciecha Świtały, Joanny Ławrynowicz-Just czy Aleksieja Orlovetskyego.

Obecnie jestem studentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie poszerzam swoje umiejętności w klasie fortepianu dr hab. Joanny Marcinkowskiej. Śpiewam też w Chórze Kameralnym uczelni pod dyrekcją prof. Marka Gandeckiego. W 2016 roku śpiewałam w oficjalnym chórze ŚDM, pod dyrekcją Adama Sztaba. Wówczas miałam przyjemność koncertować z takimi gwiazdami, jak Olga Szomańska, Mietek Szcześniak czy Kasia Cerekwicka. Na co dzień specjalizuję się w graniu muzyki klasycznej, która jest najbliższa mojemu sercu, jednak w wolnych chwilach uwielbiam opracowywać covery najbardziej znanych i lubianych utworów muzyki rozrywkowej.


Paweł Waleski

- nauczyciel instrumentów klawiszowych

Moja przygoda z muzyką trwa od 7. roku życia. Wtedy to za namową rodziców postanowiłem pójść do szkoły muzycznej na egzaminy wstępne. Od początku byłem chętny do nauki gry na fortepianie. W trakcie trwania nauki brałem udział w wielu konkursach muzycznych. Pod koniec nauki (w 2 klasie liceum) uzyskałem Stypendium Prezesa Rady Ministrów za szczególne osiągnięcia w nauce.

Na studiach brałem udział w wielu projektach studenckich - koncertach międzyakademickich, mistrzowskich warsztatach pianistycznych i w koncertach upamiętniających szczególnych kompozytorów.
I stopień studiów ukończyłem z wyróżnieniem

Do moich pasji należy przede wszystkim muzyka. Bardzo dużo czasu spędzam ćwicząc samemu i słuchając nagrań wybitnych wykonawców. Oprócz muzyki klasycznej moją uwagę zwraca muzyka popularna lat 80. i 90. XX w.Amadeusz Czerwiński

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Wokalista, pianista, autor tekstów i muzyki, pedagog. Pianista w zespole Michała Kowalonka, (wokalisty zespołu Snowman, a także byłego wokalisty zespołu Myslovitz), z którym to wystąpił w Studiu Nagraniowym im. Agnieszki Osieckiej w maju 2019r. promując płytę O miłości w czasie powstania. Aktywnie koncertuje, gra muzykę na żywo, naucza śpiewu i pianina. Posiada własny kanał na Youtube, gdzie publikuje utwory autorskie a także covery, które obejrzały już dziesiątki tysięcy osób. Współpracuje z Kołorkingiem Muzycznym mieszczącym się przy ul. Św Marcin w którym to zorganizował wiele koncertów i wydarzeń, w tym sporo własnych. Aktualnie pracuje nad wydaniem własnej płyty w gatunku Pop/Soul/R&B/Jazz.

Marta Zakrzewska

- nauczyciel instrumentów klawiszowych

Jest absolwentką Akademii muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym (klawesyn)-licencjat. Wykształcenie muzyczne kontynuowała na studiach magisterskich na wydziale Pedagogiczno-artystycznym na UAM w Kliszu, specjalizacją Muzyka Kościelna. W duszy gra jej też muzyka rozrywkowa. Jej pasją jest muzyka i dzieci. Poza nauczaniem gry na instrumencie pracuje na co dzień w przedszkolu. 

 

© keyschool 2016