Daria Wojciechowska

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Ukończyła szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie altówki. Przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 5 lat nauką gry na fortepianie. Od najmłodszych lat pasjonowała się głosem, była laureatką wielu konkursów, brała udział w różnych festiwalach, koncertach, eventach charytatywnych, projektach min. Tribute to Stevie Wonder, Kabaret Starszych Panów oraz projekt sis&bro duo z gitarzystą Robertem Wojciechowskim, z którym tworzyła autorskie utwory co przerodziło się w ogromny sukces - pierwszą debiutancką płytą. Muzyk sesyjny, multiinstrumentalistka, w codziennym życiu współpracuje z zawodowymi muzykami. Uwielbia takie gatunki muzyczne jak soul i jazz W muzyce ceni sobie najbardziej emocje ale równie ważny są dla niej najmniejsze detale i profesjonalizm. Aktualnie studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie mgr Anny Grzelak.


Barbara Grzybek

- nauczyciel instrumentów klawiszowych

Moja muzyczna przygoda rozpoczęła się w wieku 3 lat, kiedy na Święta Bożego Narodzenia dostałam od rodziców małe, plastikowe organki. Wówczas odkryto u mnie słuch absolutny, zasłyszane melodie od razu przeniosłam na klawiaturę.

Od 5 roku życia rozpoczęłam naukę gry na pianinie, by w wieku 7 lat zdać egzaminy wstępne do PSM I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, którą po 6 latach ukończyłam z wyróżnieniem. Podczas nauki w tej szkole brałam udział w wielu konkursach pianistycznych, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, co skutkowało zdobywaniem nagród, m.in I miejsce w 1. Ogólnopolskim Konkursie 10-latków w Opolu, czy II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Skarżysku Kamiennej. Brałam też udział w licznych warsztatach, m.in. u prof. Andrzeja Tatarskiego.

W wieku 13 lat rozpoczęłam naukę w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu mgr Marka Ciepierskiego. Współpraca ta zaowocowała kolejnymi sukcesami konkursowymi oraz warsztatami u wybitnych profesorów, m.in. u Andrzeja Jasińskiego, Wojciecha Świtały, Joanny Ławrynowicz-Just czy Aleksieja Orlovetskyego.

Obecnie jestem studentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie poszerzam swoje umiejętności w klasie fortepianu dr hab. Joanny Marcinkowskiej. Śpiewam też w Chórze Kameralnym uczelni pod dyrekcją prof. Marka Gandeckiego. W 2016 roku śpiewałam w oficjalnym chórze ŚDM, pod dyrekcją Adama Sztaba. Wówczas miałam przyjemność koncertować z takimi gwiazdami, jak Olga Szomańska, Mietek Szcześniak czy Kasia Cerekwicka. Na co dzień specjalizuję się w graniu muzyki klasycznej, która jest najbliższa mojemu sercu, jednak w wolnych chwilach uwielbiam opracowywać covery najbardziej znanych i lubianych utworów muzyki rozrywkowej.


Paweł Waleski

- nauczyciel instrumentów klawiszowych

Moja przygoda z muzyką trwa od 7. roku życia. Wtedy to za namową rodziców postanowiłem pójść do szkoły muzycznej na egzaminy wstępne. Od początku byłem chętny do nauki gry na fortepianie. W trakcie trwania nauki brałem udział w wielu konkursach muzycznych. Pod koniec nauki (w 2 klasie liceum) uzyskałem Stypendium Prezesa Rady Ministrów za szczególne osiągnięcia w nauce.

Na studiach brałem udział w wielu projektach studenckich - koncertach międzyakademickich, mistrzowskich warsztatach pianistycznych i w koncertach upamiętniających szczególnych kompozytorów.
I stopień studiów ukończyłem z wyróżnieniem

Do moich pasji należy przede wszystkim muzyka. Bardzo dużo czasu spędzam ćwicząc samemu i słuchając nagrań wybitnych wykonawców. Oprócz muzyki klasycznej moją uwagę zwraca muzyka popularna lat 80. i 90. XX w.


Alicja Matuszczak

- nauczyciel śpiewu / skrzypiec / instrumentów klawiszowych

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat, kiedy to przyjęto ją na skrzypce, do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu. Podczas wielu lat nauki brała udział w wielu konkursach skrzypcowych, warsztatach m. in. z Wanda Wiłkomirską. Po ukończeniu II stopnia Szkoły Muzycznej postanowiła rozpocząć studia na kierunku Edukacja muzyczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. To własnie podczas tych studiów zaczęła śpiewać. Niezliczona liczba koncertów solowych, ale nie tylko. Wraz z Chórem Kameralnym WPA-UAM wygrała kilka zagranicznych konkursów. 
Po skończeniu studiów licencjackich postanowiła spróbować swoich sił jako dyrygent, co poskutkowało ukończeniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Dyrygentura chóralna. Podczas tych dwóch lat śpiewała w Chórze Kameralnym AM pod dyrekcja prof. Marka Gandeckiego. 
Uwielbia muzykę klasyczną, co nie przeszkadza jej śpiewać 'rozrywki'. Szczególnie bliskie są jej utwory z lat 20 i 30, które niejednokrotnie wykonywała podczas koncertów.
Obecnie pracuje również jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej.

Amadeusz Czerwiński

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Wokalista, pianista, autor tekstów i muzyki, pedagog. Pianista w zespole Michała Kowalonka, (wokalisty zespołu Snowman, a także byłego wokalisty zespołu Myslovitz), z którym to wystąpił w Studiu Nagraniowym im. Agnieszki Osieckiej w maju 2019r. promując płytę O miłości w czasie powstania. Aktywnie koncertuje, gra muzykę na żywo, naucza śpiewu i pianina. Posiada własny kanał na Youtube, gdzie publikuje utwory autorskie a także covery, które obejrzały już dziesiątki tysięcy osób. Współpracuje z Kołorkingiem Muzycznym mieszczącym się przy ul. Św Marcin w którym to zorganizował wiele koncertów i wydarzeń, w tym sporo własnych. Aktualnie pracuje nad wydaniem własnej płyty w gatunku Pop/Soul/R&B/Jazz.

Anna Szutkiewicz

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Swój rozwój artystyczny rozpoczęła w wieku 6 lat w dziedzinie śpiewu, muzyki, tańca i teatru. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Paderewskiego na wydziale wokalnym oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 3 w Białymstoku w klasie fortepianu. Brała udział w musicalu ,,Korczak" Ch. Williamsa i operze ,,Traviata" w Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskim Centrum Kultury i Sztuki w Białymstoku. Wielokrotna laureatka festiwali wokalnych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Pobierała nauki również w ogólnopolskich warsztatach wokalnych prowadzonych m.in. przez: Elżbietę Zapendowską, Joannę Zagdańską, Grażynę Łobaszewską, Danutę Błażejczyk, Witolda Szulca, Magdę Ptaszyńską, Ewę Iżykowską. Studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na specjalności Wokalistyka Jazzowa. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje piosenka aktorska i poetycka w aranżacjach jazzowych.

 

© keyschool 2016