Mateusz Rychły

- nauczyciel gitary

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia na fortepianie, jednak to właśnie gitara (zarówno klasyczna, jak akustyczna i elektryczna) okazała się tym jedynym, szczególnym instrumentem. Na gitarze zaczął grać w wieku 12 lat. By doskonalić swoje umiejętności, uczestniczył w masterclasses z wieloma polskimi muzykami. Wydarzeniem przełomowym, jeśli chodzi o poznawanie świata muzyki popularnej i rozrywkowej, okazały się warsztaty prowadzone przez Marka Radulego (PiEr2, Budka Suflera). Od czasu swoich pierwszych, młodzieżowych spotkań z gitarą mam szczególne szczęście koncertować z multiinstrumentalistą i kompozytorem Maciejem Rychłym. Ze wspólnymi projektami występujemy w Polsce i Europie (UK, Francja, Niemcy). Podczas kariery artystycznej współpracuje również z teatrami (Mój Teatr w Poznaniu, Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu). Oprócz pracy w różnorodnych projektach muzycznych jest studentem muzykologii. Podczas moich zajęć wprowadzam uczniów w świat muzyki na sposób jak najbliższy im upodobaniom i umiejętnościom. Bliskie jest mu wiele gatunków muzycznych (muzyka klasyczna, jazz, pop i szeroko rozumiana muzyka rozrywkowa, rock), co pozwala mu dopasować program lekcji do gustu muzycznego każdego ucznia . Naucza gry na gitarze akustycznej, klasycznej i elektrycznej w oparciu o różnorodne style gry – fingerstyle, flatpicking, slide, open tunings oraz naukę akompaniamentu, gry solowej i improwizacji . Znajomość teorii muzyki (czytanie nut, skale muzyczne, zasady harmonii) staram się przekazać uczniom w jak najbardziej przystępny i związany z ich zainteresowaniami sposób, kształcąc tym samym nie tylko przyszłych gitarzystów, ale przede wszystkim muzyków – czyli ludzi muzykę rozumiejących i kochających .

Paweł Bączkowski

Paweł Bączkowski

- nauczyciel śpiewu / gitary

Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów , instrumentalista, juror. Znany z koncertów, płyt, programów telewizyjnych i radiowych. Gościł na scenach w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Szwecja, Rosja).

Występował w programach TVP1(„Country Rodeo”),TV Polsat („Konwój Country”), TV Polonia
(„Scena Country”) ,TVP.2 („Country Club”, „Śpiewnik Śląski i Kaszubski” K.Gaertner, „Elvis Żyje w Polsce”, kolędowy - „Świąteczny Czas”, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego - „Gala Wielkopolan”, od 1988 r. corocznie koncerty z mrągowskich festiwali. Współpracował z takimi reżyserami jak Waldemar Stroński, Laco Adamik, Feridun Erol, Krzysztof Jaślar i Romuald Bokun, kompozytorami i autorami tekstów (Katarzyna Gaertner, Marek Gaszyński, Marek Majewski). Dla stacji telewizyjnych w Poznaniu, Rzeszowie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy nagrywał recitale i programy kolędowe. W TV Katowice współtworzył i prowadził program „Country Bar”.

„Ciągle w drodze”, „Przytul mój głos”, „Rock and roll młodzieńca”, „Wiem, że kocham Cię”, „Mój głos – mój krzyk”, „Jadę na Śląsk” to piosenki nagradzane na konkursach i festiwalach (m.in. w Opolu), a w programach TV „Plebiscyt Muzycznej Jedynki” i „Twoja Lista Przebojów ” oraz radiowych listach przebojów były emitowane przez wiele tygodni. Zwycięzca plebiscytu jednej z gazet muzycznych w kategorii wokalista, autor piosenki i lider zespołu. Na Festiwalu w Kielcach Kadzielna '94 i '96 zdobył Nagrody Prezydenta Miasta i Nagrody Publiczności. Występował z wirtuozem harmonijki ustnej i multiinstrumentalistą Charlie Mc Coyem - współpracującym z Presleyem, Orbisonem i Dylanem. W latach 1995- 1999 wraz ze znanym podróżnikiem i autorem książek Wojciechem Cejrowskim zrealizował wiele programów telewizyjnych i radiowych oraz występów na żywo.

Najbardziej znane płyty to „Country Po Polsku”, „Smak Życia”, „Mój głos- Mój krzyk”, „Życzę Wam Wesołych Świąt”, „Paweł Bączkowski Sings Elvis Songs Part 1”. "Przytulony" - płyta autorska w klimacie nastrojowej ballady.

Śpiewa w warunkach kameralnych i na dużych scenach, na festynach, festiwalach, piknikach, wspaniale nawiązując kontakt z publicznością.

Organizator i inicjator wielu festiwali, pełniący funkcję kierownika artystycznego, twórcy koncertów dla debiutantów, jurora, konferansjera i wykładowcy na warsztatach muzycznych. Repertuarowo wszechstronny, z głosem o szerokiej skali i przyjemnej barwie, porywający publiczność w każdym przedziale wiekowym.

W latach 2007 - 2010 występował w Teatrze Studio Buffo , w programie stworzonym przez Janusza Stokłosę i Janusza Józefowicza pt "Wieczór Amerykański" bawił swoim kunsztem estradowym publiczność z całego kraju. Od 2007 roku zajął się z powodzeniem pracą pedagogiczną ucząc młode pokolenie gry na gitarze i emisji głosu. Prowadzi też warsztaty dykcyjno-emisyjno-oddechowe w całym kraju. Od 2016 roku w każdą niedzielę o godz.9.10 - 12.00 prowadzi audycje muzyczne Planeta Country & Muzyczny Fyrtel w Radiu Poznań.

Od wydania ostatniej płyty „W DRODZE I NA DRODZE”(2014) kariera Pawła Bączkowskiego ponownie
nabrała tempa.

Łukasz Wons

- nauczyciel gitary

Łukasz Wons – absolwent Akademii Muzycznej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa z tytułem magistra w zakresie gitary jazzowej w klasie dr Dawida Kostki.
Od ponad 10 lat jest czynnym gitarzystą oraz udziela się jako muzyk sesyjny w różnych projektach. Na ten moment współpracuje m.in. z Bardabusz Orchestra Show, Tribute to Amy Winehouse, Pawłem Chustakiem ‘chusti’ (Stróże Poranka) oraz zespołem Substytut?. Związany jest również z poznańską sceną muzyki chrześcijańskiej, np. Inicjatywą Poznańskiego Wielbienia, Poznańskimi Zaduszkami Jazzowymi, zespołem Holygroove czy Chórem i Orkiestrą Jordan. Współpracował już m.in. z Adamem Sztabą, Poznańską Piętnastką, Kingą Kielich, Pawłem Chmielem, Cooperate Orchestra oraz zespołem Gospel Joy. W 2019 roku zagrał z Big Bandem MPK na XXIV Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, który zdobył nagrodę Grand Prix. W szkole Key School Music odpowiada za lekcje gitary w zakresie muzyki rozrywkowej.

 

© keyschool 2016