Aleksandra Maćkowiak

- nauczyciel śpiewu

Aleksandra Maćkowiak- od najmłodszych lat związana z muzyką, absolwentka szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie skrzypiec i drugiego stopnia w klasie waltorni. Obecnie studentka edukacji muzycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu mająca na swoim koncie szereg koncertów na scenach Poznania. Uczęszczała do szkoły wokalnej „Przestrzeń głosu”, brała udział w licznych warsztatach muzycznych, wokalnych, aktorskich, a także koncertach charytatywnych. Przygotowywała maluchy z przedszkola i uczniów szkół do muzycznych występów, tym samym doskonaląc swoje umiejętności nauki dzieci muzyki i wokalistyki. Wspomaga również Rokietnicką Orkiestrę Dętą występując z nią na regionalnych koncertach. Obecnie jest w trakcie tworzenia płyty rozrywkowo-hiphopowej. Ma dużo pozytywnej energii i zapału do pracy


Sara Malińska

- nauczyciel śpiewu

Studentka wydziału Commercial Music Performance (University of Westminster) w Londynie. Ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia, gdzie opanowała umiejętność gry na fagocie oraz fortepianie. Wokalistka sesyjna, kompozytorka i autorka tekstów. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat, kiedy zaczęła jeździć po festiwalach i konkursach wokalnych dla dzieci. Od tego czasu nagrała wiele własnych utworów, uczestniczyła w The Voice of Poland, koncertowała w chórkach gwiazd X-factor-a i sama kształciła się prywatnie u najlepszych nauczycieli emisji głosu w Polsce (m.im. Natalia Niemen, Sonia Lachowolska, Kasia Rościńska). Nauką śpiewu zaczęła zajmować się podczas praktyk na studiach, i tak zostało do dziś. Aktualnie zbiera materiał na swoją debiutancką płytę, którą chcę nagrać w najbliższym czasie w Londynie.


Daria Wojciechowska

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Ukończyła szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie altówki. Przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 5 lat nauką gry na fortepianie. Od najmłodszych lat pasjonowała się głosem, była laureatką wielu konkursów, brała udział w różnych festiwalach, koncertach, eventach charytatywnych, projektach min. Tribute to Stevie Wonder, Kabaret Starszych Panów oraz projekt sis&bro duo z gitarzystą Robertem Wojciechowskim, z którym tworzyła autorskie utwory co przerodziło się w ogromny sukces - pierwszą debiutancką płytą. Muzyk sesyjny, multiinstrumentalistka, w codziennym życiu współpracuje z zawodowymi muzykami. Uwielbia takie gatunki muzyczne jak soul i jazz W muzyce ceni sobie najbardziej emocje ale równie ważny są dla niej najmniejsze detale i profesjonalizm. Aktualnie studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie mgr Anny Grzelak.


Alena Kadanova

- nauczyciel śpiewu

Muzyka, scena i fortepian stały się nieodłączną częścią jej życia od kiedy skończyła trzy lata. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę gry na fortepianie. Brała udział w licznych konkursach i festiwalach na Białorusi, Ukrainie i Polsce. Uczyła się u najlepszych nauczycieli wokalnej sztuki na Uniwersytecie im. Yanki Kupały w Grodnie, na Białorusi. W 2013 roku otrzymała swój pierwszy kontrakt muzyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie przez rok współpracowała z muzykami z Anglii występując wraz z nimi na scenie dla kilkutysięcznej publiczności. Kolejne kontrakty muzyczne pojawiły się bardzo szybko, w 2014, 2015, 2016, 2017 r., Alena Kadanova występowała wówczas w Abu Dhabi, Dubaju, Doha (Katar), a także na Litwie. Od roku na stałe mieszka w Polsce. Obecnie pracuje nad autorskimi projektami muzycznymi współpracując z muzykami z Poznania. Jest nauczycielką śpiewu w Centrum edukacji rozwoju i zabawy „Zefir”. Jest to społeczność stworzona dla rosyjsko mówiących dzieci w Poznaniu.

Obejrzyj próby wokalne Aleny: Próba wokalna 1, próba wokalna 2.

Amadeusz Czerwiński

- nauczyciel śpiewu / instrumentów klawiszowych

Wokalista, pianista, autor tekstów i muzyki, pedagog. Pianista w zespole Michała Kowalonka, (wokalisty zespołu Snowman, a także byłego wokalisty zespołu Myslovitz), z którym to wystąpił w Studiu Nagraniowym im. Agnieszki Osieckiej w maju 2019r. promując płytę O miłości w czasie powstania. Aktywnie koncertuje, gra muzykę na żywo, naucza śpiewu i pianina. Posiada własny kanał na Youtube, gdzie publikuje utwory autorskie a także covery, które obejrzały już dziesiątki tysięcy osób. Współpracuje z Kołorkingiem Muzycznym mieszczącym się przy ul. Św Marcin w którym to zorganizował wiele koncertów i wydarzeń, w tym sporo własnych. Aktualnie pracuje nad wydaniem własnej płyty w gatunku Pop/Soul/R&B/Jazz.

Paweł Bączkowski

Paweł Bączkowski

- nauczyciel śpiewu / gitary

Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów , instrumentalista, juror. Znany z koncertów, płyt, programów telewizyjnych i radiowych. Gościł na scenach w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Szwecja, Rosja).

Występował w programach TVP1(„Country Rodeo”),TV Polsat („Konwój Country”), TV Polonia
(„Scena Country”) ,TVP.2 („Country Club”, „Śpiewnik Śląski i Kaszubski” K.Gaertner, „Elvis Żyje w Polsce”, kolędowy - „Świąteczny Czas”, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego - „Gala Wielkopolan”, od 1988 r. corocznie koncerty z mrągowskich festiwali. Współpracował z takimi reżyserami jak Waldemar Stroński, Laco Adamik, Feridun Erol, Krzysztof Jaślar i Romuald Bokun, kompozytorami i autorami tekstów (Katarzyna Gaertner, Marek Gaszyński, Marek Majewski). Dla stacji telewizyjnych w Poznaniu, Rzeszowie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy nagrywał recitale i programy kolędowe. W TV Katowice współtworzył i prowadził program „Country Bar”.

„Ciągle w drodze”, „Przytul mój głos”, „Rock and roll młodzieńca”, „Wiem, że kocham Cię”, „Mój głos – mój krzyk”, „Jadę na Śląsk” to piosenki nagradzane na konkursach i festiwalach (m.in. w Opolu), a w programach TV „Plebiscyt Muzycznej Jedynki” i „Twoja Lista Przebojów ” oraz radiowych listach przebojów były emitowane przez wiele tygodni. Zwycięzca plebiscytu jednej z gazet muzycznych w kategorii wokalista, autor piosenki i lider zespołu. Na Festiwalu w Kielcach Kadzielna '94 i '96 zdobył Nagrody Prezydenta Miasta i Nagrody Publiczności. Występował z wirtuozem harmonijki ustnej i multiinstrumentalistą Charlie Mc Coyem - współpracującym z Presleyem, Orbisonem i Dylanem. W latach 1995- 1999 wraz ze znanym podróżnikiem i autorem książek Wojciechem Cejrowskim zrealizował wiele programów telewizyjnych i radiowych oraz występów na żywo.

Najbardziej znane płyty to „Country Po Polsku”, „Smak Życia”, „Mój głos- Mój krzyk”, „Życzę Wam Wesołych Świąt”, „Paweł Bączkowski Sings Elvis Songs Part 1”. "Przytulony" - płyta autorska w klimacie nastrojowej ballady.

Śpiewa w warunkach kameralnych i na dużych scenach, na festynach, festiwalach, piknikach, wspaniale nawiązując kontakt z publicznością.

Organizator i inicjator wielu festiwali, pełniący funkcję kierownika artystycznego, twórcy koncertów dla debiutantów, jurora, konferansjera i wykładowcy na warsztatach muzycznych. Repertuarowo wszechstronny, z głosem o szerokiej skali i przyjemnej barwie, porywający publiczność w każdym przedziale wiekowym.

W latach 2007 - 2010 występował w Teatrze Studio Buffo , w programie stworzonym przez Janusza Stokłosę i Janusza Józefowicza pt "Wieczór Amerykański" bawił swoim kunsztem estradowym publiczność z całego kraju. Od 2007 roku zajął się z powodzeniem pracą pedagogiczną ucząc młode pokolenie gry na gitarze i emisji głosu. Prowadzi też warsztaty dykcyjno-emisyjno-oddechowe w całym kraju. Od 2016 roku w każdą niedzielę o godz.9.10 - 12.00 prowadzi audycje muzyczne Planeta Country & Muzyczny Fyrtel w Radiu Poznań.

Od wydania ostatniej płyty „W DRODZE I NA DRODZE”(2014) kariera Pawła Bączkowskiego ponownie
nabrała tempa.


Zuzanna Zięta

- instruktor wokalu

Muzyka i śpiew towarzyszą jej od najmłodszych lat. Jest absolwentką kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na specjalności dyrygentura chóralna oraz studentką poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku wokalistyka (specjalność: śpiew solowy). "Obie specjalności nauczyły mnie jak niezwykły jest ludzki głos i jakich niesamowitych rzeczy może dokonać aparat głosowy. Prowadząc zespoły dziecięce zwracałam uwagę na higienę głosu i odpowiedni dobór repertuaru, ale przede wszystkim starałam się zarazić dzieci swoją pasją i miłością do muzyki.


Katarzyna Pawlak

- nauczyciel śpiewu

Wokalistka, background vocalist, songwriterka, absolwentka Szkoly Muzycznej I i II stopnia w klasie wiolonczeli, dyrygentka chórów gospel. Od 15 lat związana z muzyką rozrywkową. Dzieliła scenę z wieloma polskimi artystami: Natalią Kukulską, Mietkiem Szcześniakiem, Ewą Urygą, Igorem Herbutem, Krystyną Prońko, czy Kubą Badachem. Współpracowała m.in. z Sylwią Grzeszczak, Doniem, Ruth Lynch. Wystąpiła u boku topowych gwiazd w wielu programach telewizyjnych takich jak: Polsat SuperHit Festiwal, Sylwester z TVN, Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem oraz Sylwester Marzeń z Dwójką.


 

© keyschool 2016